Provident – z BIK czy bez BIK?

Firma Provident jest jedną z najczęściej wybieranych, jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe. Posiada ona dużą sieć współpracowników na terenie całego kraju, obsługując klientów potrzebujących natychmiastowego zastrzyku gotówki. Czy jednak każdy może dostać w Providencie pieniądze?

Czy jest tam możliwa pożyczka bez bik? Przyjrzyjmy się tej sprawie trochę bliżej, ponieważ osoby zapisane w Biurze Informacji Kredytowej jako dłużnicy często zastanawiają się, czy w ogóle warto składać wniosek o pożyczkę w Providencie.

BIK nie jest przeszkodą
Generalnie Provident wskazuje, że nie sprawdza swoich potencjalnych klientów w bazach dłużników, zatem pożyczka bez bik jest tam jak najbardziej możliwa. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy miało się w przeszłości problemy ze spłatą zobowiązań, jednak trzeba też pamiętać, że w przypadku instytucji pozabankowych koszty udzielenia pożyczki będą znacznie wyższe niż w normalnym banku. Dlatego też pożyczka bez bik będzie kosztowała klienta naprawdę dużo, zwłaszcza gdy wyselekcjonuje on opcję z obsługą domową w Providencie, która kosztuje tam najwięcej.

Nie każdy dostanie pożyczkę
Trzeba też wskazać, że chociaż pożyczka bez bik jest tam jak najbardziej dostępna, to jednak Provident zastrzega sobie możliwość jej nieudzielenia niektórym klientom. Sprawa prezentuje się tak, że jeśli pracownicy tej firmy dojdą do wniosku, że udzielenie pożyczki jakiejś osobie, która jest dla nich zbyt mało wypłacalna, nie będą chcieli przyznać pieniędzy. Jednak ubieganie się o pożyczkę nic nie kosztuje, więc warto spróbować.