Wniosek o kredyt pozabankowy odrzucony – dlaczego?

Większość z nas kojarzy kredyty pozabankowe z czymś ogólnie łatwym do wzięcia. Zasadniczo każdy z nas twierdzi, że taki kredyt może dostać praktycznie każdy – także osoba bez zatrudnienia. Jest to dość powszechna opinia, a jeśli ktoś nie wierzy to może spytać swoich znajomych lub rodzinę co na ten temat sądzi. Kredyt pozabankowy mogą otrzymać także osoby zadłużone – z komornikiem na karku – ale nie jest to praktykowane w każdym przypadku – niektórzy mają dość poważne zadłużenia, a dokładanie im kolejnych zobowiązań mija się z celem.

Czy jednak w rzeczywistości każdy z nas może otrzymać pozytywną ocenę? Z pewnością nie. Kredyty pozabankowe są sporą alternatywą dla banków, które udzielają kredytów wymagając jednak formalności – np. potwierdzających nasze zatrudnienie u jakiegoś pracodawcy. Taki kredyt z pewnością dostanie każdy kto ma regularne przychody i stałą pracę. Tak naprawdę o kredyt w banku jest coraz ciężej, a głównym tego powodem jest to, że coraz mniej osób w Polsce pracuje na umowę stałą – większość z nas zadowala się śmieciówkami takimi jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło. W przypadku śmieciowych umów nie pozostaje nam nic innego jak skorzystanie z oferty pozabankowej – warto jednak zauważyć, że banki coraz częściej angażują się w sytuację Polaków udzielając im możliwość zaciągnięcia kredytu na podstawie śmieciowych umów.

Kredyt pozabankowy może dostać każdy kto posiada polskie obywatelstwo, określony wiek oraz rachunek w banku – jest to jednak wymagane tylko dla klientów internetowych. Jeżeli jednak mamy 20 lat to z pewnością ciężej będzie nam uzyskać taki kredyt, niż osobie z 30 na karku. Osoby mające długi lub negatywną historię w BIK raczej też nie otrzymają kredytu w instytucjach pozabankowych – zasadniczo wszystko zależy od firmy, gdyż są i takie które udzielają bez BIK, jako kredyt oddłużeniowy, jednak są to kredyty bardzo wysoko oprocentowane.

Firma, która maksymalnie ogranicza formalności i sposób weryfikacji klienta udziela kredytów na bardzo wysoki procent – rozbój w biały dzień. Odmowa kredyt pozabankowego jest także często stosowana w przypadkach niedopełnienia wymogów papierkowych – brak jakiegoś podpisu lub niedostarczenia dokumentu.