Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń i poręczycieli

Kredyt pozabankowy bez zaświadczeń i poręczycieli

Osoby ubiegające się o kredyt muszą spełnić często szereg istotnych wymagań, dzięki którym bank będzie w stanie przyznać im potrzebną gotówkę. W przypadku banków problemem są coraz to bardziej zawiłe sformułowania oraz wymagania względem klienta. Większość kredytobiorców zostaje więc odprawiona z kwitkiem – a już szczególnie osoby zadłużone lub mające problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. Ciekawostką jest fakt, że na rynku finansowym istnieje spora alternatywa dla banków, a są nią instytucje pozabankowe, które udzielają kredytów – a raczej pożyczek – w sposób szybszy i o wiele mniej skomplikowany – trzeba jednak liczyć się z wyższym kosztem pożyczki.

Okazuje się, że starając się o kredyt pozabankowy nie musimy przedstawiać tony dokumentów, które będą potrzebne do weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Właściwie tego rodzaju instytucje potrzebuję jednego dokumentu, którym jest oczywiście dowód osobisty. Na podstawie dowodu osobistego otrzymujemy kredyt bez potrzebnych zaświadczeń o dochodach, czy innych dokumentów potwierdzających nasze regularne wpływy na konto.

To z pewnością spora zaleta, gdyż szybkość udzielania kredytu jest naprawdę imponująca. Zasadniczo tworzy to także pewną wadę, którą nie sposób przeoczyć. Takie minimalistyczne formalności prowadzą do wyższego oprocentowania pożyczki, z czym właśnie związane pożyczki pozabankowe. Jeżeli jednak ktoś ma problemy z BIKiem lub potrzebuje pilnie szybko gotówki, to takie rozwiązanie wydaje się być idealnym ze wszystkich możliwych na rynku.