Konto walutowe a kredyt dla studenta

Nie każdego absolwenta szkoły średniej stać na to, by utrzymać się na studiach. Wiele osób idąc na studia wybiera tryb zaoczny, by móc bez problemów pogodzić pracę, która daje godziwe zarobki, z nauką i samodzielnie finansować swoje studia.

Istnieje jednak jeszcze kredyt dla studenta, który jest drugą alternatywą finansowania nauki młodemu człowiekowi, bez konieczności szukania zatrudnienia na czas studiów. Taki kredyt studencki nie jest udzielany każdemu, kto się po niego zgłosi – tylko osoby, które spełniają pewne kryteria, szczególnie te dotyczące zarobków ich opiekunów. Z pewnością jest to dobry kredyt dla młodych ludzi, a zasady jego udzielania są jasne i klarowne. Po pierwsze, co roku zmienna jest kwota kredytu, jaką otrzymywać będzie raz w miesiącu na swoje konto student, któremu zostanie on przyznany. Po drugie, kredyt jest wypłacany przez cały okres studiowania, i jego spłata może nastąpić po dwóch latach od ukończenia studiów – gdy student otrzyma już dobrą pracę i będzie w stanie samodzielnie poradzić sobie z ratami kredytu, które w przypadku kredytu studenckiego są niskie. Tylko wybrane banki realizują kredyty studenckie, warto więc założyć sobie zawczasu konto w jednym z nich, choć nie jest to wymogiem do udzielenia kredytu.

Kredyt studencki jest formą udzielania comiesięcznego, regularnego wpływu na konto studenta, który to wpływ może zostać przeznaczony na dowolne cele – jednak jego głównym założeniem jest finansowanie czesnego za szkołę, zakupu podręczników i materiałów do nauki, czy opłacanie akademika. Należy jednak mieć na uwadze, że wciąż jest to tylko kredyt, dlatego w przypadku przerwania studiów spłata kredytu wygląda w nieco inny sposób, niż po regulaminowym ukończeniu nauki. Student, który często podróżuje, wyjeżdża na wymiany powinien założyć sobie konto walutowe. Dzięki niemu będzie mógł podejmować pieniądze w kilku walutach z bankomatów w różnych krajach, bez potrzeby zakładania osobnych rachunków bankowych w każdym z tych krajów.

Jest to ogromna wygoda dla osób podróżujących – jedna karta, tysiące bankomatów na całym świecie, kilka możliwych walut do wypłaty!