Jaki kredyt na remont mieszkania?

Remont mieszkania zazwyczaj wiąże się z dość wysokimi wydatkami, choć oczywiście wszystko zależy tutaj od zakresu remontu. Jeśli posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe, nie będzie z tym problemu. Gorzej, jeśli takich oszczędności odłożonych nie mamy. Wówczas musimy pomyśleć o pobraniu odpowiedniego kredytu. Jaka pożyczka na remont mieszkania będzie korzystniejsza? Kredyt gotówkowy czy może hipoteczny?

Koszt remontu

Dywagacje nad tym, jaki kredyt pobrać powinniśmy zacząć od wyliczenia jego kosztów, co jest tutaj absolutną podstawą. I tak, jeżeli potrzebujemy większych zasobów finansowych, lepiej jest postawić na kredyt hipoteczny, gdyż jego oprocentowanie jest stosunkowo nieduże. Jednak należy pamiętać, że kredyt hipoteczny musi mieć swoje zabezpieczenie. Inaczej jest przy kredytach gotówkowych, które będą lepsze przy pobieraniu mniejszych kwot. Tutaj zabezpieczenie jest często zbędne, za to oprocentowanie znacznie wyższe.

Środki trwałe a ruchome?

Jest jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa, o której bardzo często kredytobiorcy zapominają. Otóż musimy pamiętać, że pieniądze z kredytu hipotecznego możemy wydać tylko i wyłącznie na środki trwałe związane z remontem mieszkania. W praktyce oznacza to tylko tyle, że możemy za nie wyremontować mieszkanie, ale nie będziemy mogli go już wyposażyć. Zakup mebli, artykułów AGD i innych elementów do wyposażenia wnętrz możemy nabyć tylko z kredytu gotówkowego.