Internetowa rewolucja w kredytach – pozabankowe pożyczki

W dzisiejszych czasach wzięcie kredytu przez internet jest z pozoru prostą czynnością. Wystarczy odpowiednio wypełnić wniosek i wysłać, by pracownik danej instytucji lub banku mógł sprawdzić i zweryfikować podane przez nas dane. W większości przypadków kredyt internetowy jest najszybszym z możliwych rozwiązań na rynku. W przypadku banków może oznaczać także nie małe korzyści lub promocje związane z wzięciem gotówki przez internet. Internet daje nam nie tylko swobodę w dokonywaniu wyborów, ale również oszczędza nasz czas, dzięki czemu możemy w o wiele większym stopniu przejrzeć wszystkie możliwe regulaminy, zapiski czy prowizje i cennik. Kredyt udzielany przez bank jest z pewnością trudniejszy do ustrzelenia, a ma to związek z licznymi formalnościami, przez które bank minimalizuje możliwość straty.

Dzięki temu otrzymujemy niższe oprocentowanie kredytu. W przypadku kredytów pozabankowych łatwiej jest uzyskać wnioskowaną kwotę, jednak jest to związane z o wiele większym kosztem pożyczki – wyższe oprocentowanie. Zasadniczo niektórym osobom informacja te nie jest w ogóle przydatna. Dlaczego? Ponieważ dla nich liczy się dana chwila oraz możliwość zaciągnięcia gotówki na dany cel. W tej jednej chwili nie liczą się dla nich koszty, które w ich odczuciu są nie mal takie same jak w przypadku tradycyjnego kredytu otrzymanego w banku. Chcąc jednak starać się o pożyczkę z banku będziemy musieli posiadać rachunek bankowy oraz udokumentowaną zdolność kredytową – banki sprawdzają naszą historię w BIK oraz zatrudnienie. Czasami można dostać kredyt preferencyjny od banku, jednak trzeba mieć regularny wpływy na swoim koncie – np. comiesięczne wpływy z wynagrodzenia. Pożyczkę pozabankową jest uzyskać w miarę łatwiej, gdyż nie trzeba nosić ze sobą niepotrzebnych dokumentów, czy przedstawiać wyciągu z naszego banku. Na rynku internetowym instytucje pozabankowe działają raczej w sferze szybkich i ekspresowych pożyczek, które są także zdecydowanie droższe od innych kredytów na rynku – ich oprocentowanie roczne sięga nawet kilku tysięcy.

Z pewnością tego rodzaju pożyczki są przyznawane praktycznie każdemu, jednak okres spłaty wynosi zaledwie miesiąc czasu. Kwota jaką uda nam się pożyczyć też nie będzie należała do najwyższych, gdyż będzie to prawdopodobnie 1000 zł – czasami limit ten jest podnoszony nawet do 3000 zł. Naszym zdaniem tego rodzaju pożyczki należy traktować z prawdziwym przymrużeniem oka i skorzystać z nich tylko w sytuacji bez wyjścia.