Ferratum bank – parabank z długim okresem spłaty

Chwilówki jak sama nazwa wskazuje, mają to do siebie, że zazwyczaj pieniądze pożyczane są nam na kilka tygodni. Większość parabanków, które oferują nam takie kredyty, zmusza nas do ich spłaty po miesiącu lub maksymalnie dwóch. Na pewno jest to spory problem, zwłaszcza przy pobraniu większej ilości gotówki. Wprawdzie kilka razy taka pożyczka może zostać przedłużona, ale co z tego skoro mamy wówczas coraz wyższe opłaty, a główny dług i tak na nas ciąży. Jednakże nie wszystkie firmy są tak ubogie w okresie spłaty kredytu, ponieważ rynek jest dziś tak szeroki, że znajdziemy na mim także te, które okres ten wydłużają nam nawet do roku. Firmą taką jest FerratumBank.

Dwa rodzaje pożyczek

Istotne w przypadku firmy FerratumBank jest to, że oferuje nam ona dwa rodzaje pożyczek. Pierwsze z nich to pożyczki na krótki okres, drugie natomiast na długi.

Jeżeli mówimy tutaj o tych krótkoterminowych, to maksymalnie możemy pożyczyć tutaj 2000 zł i jest to pożyczka zawierana na okres od 15 do 60 dni. Oczywiście im dłuższy termin spłaty, tym wyższe odsetki, które nie należą tutaj do niskich. I tak przy kwocie 3000 zł i kredycie na dwa miesiące oddać będziemy musieli o 1100 zł więcej.

Przy pożyczkach długoterminowych pożyczyć możemy od 400 do nawet 3000 zł, a okres spłaty wydłużony może zostać do 12 miesięcy. Jednak tak, jak i przy pożyczkach krótkoterminowych także i te nie są zbyt tanie. Przy maksymalnym okresie spłaty i pożyczce 3000 zł spłacić należy kwotę dwukrotnie wyższą.

Pieniądze w 10 minut

Jak zapewnia firma FerratumBank po prawidłowym wypełnieniu wniosku oraz uzyskaniu zdolności kredytowej pieniądze na koncie klienta pojawić się powinny w przeciągu kilkunastu minut. Z praktyki jednak wiemy, że często czas ten może być dłuższy i zależny jest od pracy banków. Mimo wszystko czas oczekiwania na gotówkę z tej firmy nie powinien być długi. Po kilku dniach Pocztą Polską dostarczona zostanie nam natomiast pisemna umowa kredytu, którą należy podpisać i odesłać.