Dlaczego pożyczki poza bankiem mają złe opinie?

Rynek finansowy ma bardzo duży popyt, ale panuje na nim silna konkurencja. Banki udzielać mogą kredytów jedynie na ściśle określonych przez KNF zasadach. Z tego powodu ich produkty mają bardziej ograniczone możliwości przyciągania klientów.

W ten sposób banki decydują się między innymi na marketingowe oddziaływanie na rynek finansowy, który sprawia, że powstają negatywne opinie o konkurencyjnych produktach, jak pożyczki poza bankiem. W rzeczywistości pożyczki pozabankowe działają w większości przypadków zgodnie z prawem.

Jak ocenić, czy pożyczka jest dla nas korzystna?
Jeśli decydujemy się na pożyczki pozabankowe musimy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z umową. Najważniejsze nie jest samo oprocentowanie takiego produktu, które i tak nie może przekraczać bariery oprocentowania ustalonej w ustawach przeciw lichwie. O wiele ważniejsze są koszty dodatkowe, jakie mogą silnie wpływać na wysokość kwoty jaką będziemy musieli zwrócić. Zawsze powinniśmy szukać takich produktów, w których opłaty dodatkowe, administracyjne są maksymalnie niskie, czyli są jedynie pewnym procentem pożyczanej przez nas sumy pieniędzy.

Gdzie znajdziemy pożyczki pozabankowe?
Najlepszym miejscem do szukania pożyczek pozabankowych jest Internet. W nim możemy znaleźć bardzo różnorodne pożyczki pozabankowe, które możemy uzyskać na podstawie zabezpieczenia, posiadanych dochodów, czy jedynie wniosku pożyczkowego. W zależności od tego na jakich zasadach przyznawana jest pożyczka możemy liczyć na nieco inne sumy, które mogą być nam pożyczone. Takie kwoty mogą wahać się od drobnych sum tysiąca złotych do kilku tysięcy. Możemy również liczyć na różne okresy spłaty zobowiązania finansowego jakim jest pożyczka.