Czy kredyt pozabankowy przez internet to dobry pomysł?

Internet to fantastyczne miejsce, w którym poszerza się ilość usług jakie jesteśmy w stanie dokonać bez fizycznego udziału w danym miejscu. Przykładem jest wciąż rozwijany system rozliczeń z Urzędem Skarbowym – fantastyczna idea rozliczania się przez internet, a nie stania w długich kolejkach. W dzisiejszych czasach za pośrednictwem internetu jesteśmy w stanie załatwić praktycznie wszystko – od kredytów do zakupów. W naszym przypadku skupimy się jednak na kredytach pozabankowych. Z pewnością każdy z was wie o co w tym wszystkim chodzi.

Kredyty pozabankowe są często kojarzone z najdroższym możliwym kredytem na rynku i trudno się z tym nie zgodzić. Warto jednak zauważyć, że każda oferta jest inna i zdarzają się instytucje, które – w promocji – udzielą nam znacznie korzystniejszego kredytu od tego z banku – takie cuda też się zdarzają. Banki już od jakiegoś czasu stosują możliwość ubiegania się o kredyt przez internet. Jest to znacznie wygodniejsze dla samego kredytobiorcy, gdyż spokojnie może przeanalizować ofertę w domu – przy kawie i przysłowiowych kapciach. Parabanki także musiały wejść na ten rynek, jednak trzeba przyznać, że jest on znacznie mniej profesjonalny, niż bankowy odpowiednik. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu pozabankowego przez internet.

Dzięki temu zaciągnięcie kredytu stało się możliwe praktycznie dla każdego – praktycznie żadnych formalności, a wszystko pożyczane jest na oświadczenie zawarte w formularzu internetowym. Jak ubiegać się o kredyt pozabankowy? W tym celu wystarczy dostęp do internetu oraz posiadanie rachunku bankowego, który posłuży nie jako do weryfikacji naszych danych – przeważnie wiąże się to z przelewem z tego konta w kwocie złotówki. Jeżeli chce otrzymać kredyt błyskawicznie od danej instytucji, to dobrze byłoby mieć konto w tym samym banku co firma pozabankowa – w takich chwilach pieniądze pojawiają się od razu na koncie.

Internet jest z pewnością fantastycznym rozwiązaniem jeżeli wokół nas nie ma żadnej stacjonarnej instytucji pozabankowej, która jest w stanie nam udzielić takiego kredytu. Jedyną wadą parabanków internetowych jest to, że kwota udzielana przez internet często nie może przekraczać 1000 zł, a okres spłaty to maksymalnie miesiąc czasu – tworzy się więc iście ekspresowa pożyczka.