CASHSPORT — nisko gotówkowe pożyczki pozabankowe

Jeszcze na początku obecnego wieku każdy z nas, kto chciał pożyczyć pieniądze, musiał udać się do banku. Oczywiście możemy tu także wspomnieć o rodzinie lub bliskich przyjaciołach, ale rozważajmy wnioski oficjalne. Dziś, mimo iż na terenie naszego kraju banków jest coraz więcej, nie jest to już takie oczywiste jak kiedyś, a po takie pożyczki udajemy się coraz częściej do firm pozabankowych, które także świadczą takie usługi. Jednym z przedstawicieli pozabankowego rynku finansowego jest firma CASHSPORT.pl, której postanowiliśmy się przyjrzeć.

Niska kwota pierwszej pożyczki

Oczywiste jest to, że kwota pierwszej pożyczki zazwyczaj nie jest zbyt wysoka, a zwiększa się wraz z kolejnymi spłaconymi zobowiązaniami. Nie inaczej jest także w przypadku firmy CASHSPORT.pl, choć musimy dodać, że jest ona naprawdę niska. I tak przy składaniu wniosku po raz pierwszy pożyczyć możemy jedynie 500 złotych, co na pewno nie jest kwotą, która może robić wrażenie. Inaczej sytuacja wygląda już przy kolejnych pożyczkach, choć także i tutaj nie są to kwoty, które moglibyśmy porównać do tych, z jakimi spotykamy się w innych firmach w tym sektorze. Maksymalne kwoty kolejnych pożyczek sprowadzają się bowiem do tysiąca złotych.

Prowizja

Warto w tym miejscu dodać, że każda z pożyczek obarczona jest prowizją. Prowizja nie jest jednak wysoka i sprowadza się do 20 złotych przy każdych pożyczonych 100 zł. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że do każdej pożyczonej stuzłotówki przy spłacie będziemy musieli oddać 20 zł więcej. Tak więc przy najniższej pożyczce, która wynosi tutaj 100 zł, zapłacimy 120 zł, a przy najwyższej, a więc tysiącu – 1200 zł.

Krótki termin spłaty

Szczególnie Ameryki nie odkryto także w terminie spłaty pożyczki w CASHSPORT.pl. Mamy na to bowiem od 7 do 30 dni, co na pewno nie jest szczególnie wysokim wynikiem, który zasługuje na uznanie. Tym samym niskie kwoty pożyczki są chyba jak najbardziej zrozumiałe, gdyż przy większych pożyczkodawca z regularnym uiszczeniem zobowiązania miałby spory problem.

Przedłużenie

Jeśli termin ten jest dla nas zbyt kroki i z jakiegoś powodu nie będziemy w stanie spłacić zobowiązania, nie warto jest unikać kontaktu z firmą, gdyż grozi to naliczeniem wysokich monitów, od których i tak nie uciekniemy. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć opcję przedłużenia pożyczki, dzięki czemu na jej spłatę będziemy mieć kilka dni więcej.